[2020-10-27 03:38:46] Notice: Undefined variable: http_accept_language in /opt/www/vhosts/olympicboxing.uz/httpdocs/index.php on line 64
 Андижондаги В.А.Золотарёв хотира турнири якунланди (барча ғолиб ва совриндорлар рўйхати) / Ўзбекистон Бокс Федерацияси 

Мусобақалар тақвими

    Тақвим

    Сайт бўйича қидирув

    Спонсорлар

    Спонсоры

    Андижондаги В.А.Золотарёв хотира турнири якунланди (барча ғолиб ва совриндорлар рўйхати)

    Андижонда Ўзбекистонда хизмат кўрсатган мураббий В.А.Золотарёв хотирасига бағишланган анъанавий мусобақа ниҳоясига етди.

    Баҳсларда Республикамизнинг турли ҳудудларидан 140 нафарга яқин чарм қўлқоп устаси ўз омадини синаб кўрди. 1999 йилдан кейин туғилган боксчилар иштирок этган мусобақа 10 та вазн тоифасида ташкил этилди. 

    Бугун ниҳоясига етган турнирда ғолиб ва совриндорлар рўйхати қуйидагича кўриниш олди:

    -49 кг:

    1-ўрин: Шодиёр Мелиқўзиев (Фарғона)

    2-ўрин: Абдужамшид Маннопов (Фарғона)

    3-ўрин: Умид Баҳриддинов (Бухоро)

    3-ўрин: Умарқул Эрматов (Жиззах)

     

    -52 кг:

    1-ўрин: Шаҳзод Музаффаров (Ўзб. ЁТЖ)

    2-ўрин: Самандар Юсупов (Ўзб. ЁТЖ)

    3-ўрин: Садир Камолмирзаев (Фарғона)

    3-ўрин: Достон Хожаев (Тошкент вилояти)

     

    -56 кг:

    1-ўрин: Хуршид Расулжонов (Фарғона)

    2-ўрин: Самандар Холмуродов (Жиззах)

    3-ўрин: Илҳом Исмоилов (Тошкент вилояти)

    3-ўрин: Дилшод Абдумуродов (Ўзб. ЁТЖ)

     

     

    -60 кг:

    1-ўрин: Айдос Тагайбаев (Ўзб. ЁТЖ)

    2-ўрин: Сирожиддин Исмоилов (Андижон)

    3-ўрин: Темур Деҳқонов (Наманган)

    3-ўрин: Баҳром Олимжонов (Фарғона)

     

     

    -64 кг:

    1-ўрин: Мужибилло Турсунов (Андижон)

    2-ўрин: Асадхўжа Мўйдинхўжаев (Тошкент вилояти)

    3-ўрин: Халимбек Утегенов (Бухоро)

    3-ўрин: Мурод Алиев (Самарқанд)

     

     

    -69 кг:

    1-ўрин: Жавлонбек Йўлдошев (Андижон)

    2-ўрин: Садимбой Насриддинов (Ўзб. ЁТЖ)

    3-ўрин: Аълохон Абдуллаев (Ўзб. ЁТЖ)

    3-ўрин: Муҳаммад Бойдавлатов (Тошкент вилояти)

     

     

    -75 кг: 

    1-ўрин: Саиджамшид Жафаров (Бухоро)

    2-ўрин: Темур Садуллаев (Хоразм)

    3-ўрин: Хавасбек Асадуллаев (Анжижон)

    3-ўрин: Абдулазиз Абдупаттиев (Андижон)

     

     

    -81 кг: 

    1-ўрин: Суҳроб Қайимов (Бухоро)

    2-ўрин: Шаҳзод Маузеров (Сурхондарё)

    3-ўрин: Шаҳбоз Абдувосиев (Андижон)

    3-ўрин: Акобир Мавлонов (Самарқанд)

     

     

    -91 кг:

    1-ўрин: Жавоҳир Тоғаймуродов (Жиззах)

    2-ўрин: Қўлдошбой Мамадалиев (Динамо)

    3-ўрин: Абдулло Ражабов (Андижон)

    3-ўрин: Шокиржон Абдувалиев (Сирдарё)

     

     

    +91 кг: 

    1-ўрин: Лазизбек Муллажонов (Фарғона)

    2-ўрин: Жамшид Худойберганов (Хоразм)

    3-ўрин: Асадбек Норматов (Бухоро)

    3-ўрин: Саидазимхон Мадаминов (Динамо)

    

    Бокс тарихи

    Боксни ривожлантириш қўллаб - қувватлаш жамғармаси

    Ҳалқаро Бокс Уюшмаси

    Боксни қаерда ўрганса бўлади

    Ўзбекистон боксни ривожлантириш қўллаб - қувватлаш жамғармаси ёрдамида

    Сайтни яратиш Brand.uz