[2020-11-28 15:31:04] Notice: Undefined variable: http_accept_language in /opt/www/vhosts/olympicboxing.uz/httpdocs/index.php on line 64
 Катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати якунланди (ғолиб ва совриндорлар рўйхати) / Ўзбекистон Бокс Федерацияси 

Мусобақалар тақвими

    Тақвим

    Сайт бўйича қидирув

    Спонсорлар

    Спонсоры

    Катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати якунланди (ғолиб ва совриндорлар рўйхати)

    22-29 октябрь кунлари Тошкент шаҳридаги "Универсал" спорт саройида бокс бўйича катталар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди.

    Мусобақада юртимизнинг турли ҳудудларидан иқтидорли чарм қўлқоп усталари ўз маҳоратларини намойиш этишди.

    Бокс бўйича катталар ўртасидаги 2019 йилги Ўзбекистон чемпионатининг барча ғолиб ва совриндорлари рўйхати:


    -49 кг:

    1-ўрин: Умарқул Эрматов (Жиззах)
    2-ўрин: Aброрбек Абдусаломов (Андижон)
    3-ўрин: Заршед Жалилов (Самарқанд)
    3-ўрин: Маъмуржон Эшқувватов (Тошкент вилояти)


    -52 кг:

    1-ўрин: Фозилжон Абдуромуродов (Жиззах)
    2-ўрин: Мироншоҳ Ибрагимов (Бухоро)
    3-ўрин: Шаҳбозбек Толибжонов (Андижон)
    3-ўрин: Достон Хожаев (Тошкент вилояти)


    -56 кг:

    1-ўрин: Ойбек Жўраев (Тошкент вилояти)
    2-ўрин: Фазлиддин Каттақулов (Сурхондарё)
    3-ўрин: Самандар Холмуродов (Жиззах)
    3-ўрин: Ҳасанбой Латибохунов (Самарқанд)

    -60 кг:

    1-ўрин: Абдумалик Халаков (Тошкент вилояти)
    2-ўрин: Сардор Музаффаров (Тошкент вилояти)
    3-ўрин: Жонпўлат Ермаханов (ЎзДЖТСУ)
    3-ўрин: Муроджон Алиев (Самарқанд)

    -64 кг:

    1-ўрин: Элнур Абдураимов (Тошкент вилояти)
    2-ўрин: Мужибилло Турсунов (Андижон)
    3-ўрин: Сулаймон Латипов (Бухоро)
    3-ўрин: Отабек Холматов (Тошкент)


    -69 кг:

    1-ўрин: Жаҳонгир Раҳмонов ("Динамо")
    2-ўрин: Фазлиддин Мелибоев (Фарғона)
    3-ўрин: Жаҳонгир Юлдошев (Хоразм)
    3-ўрин: Бекзодбек Турсунбоев (Тошкент вилояти)

    -75 кг:

    1-ўрин: Одилжон Аслонов (Бухоро)
    2-ўрин: Фанат Қаҳрамонов (Самарқанд)
    3-ўрин: Улуғбек Ҳақбердиев (Тошкент)
    3-ўрин: Абу Нуранов (Тошкент)

    -81 кг:

    1-ўрин: Шуҳрат Абдуллаев ("Динамо")
    2-ўрин: Шоҳрухбек Рустамов (Фарғона)
    3-ўрин: Шаҳзод Маузеров (Сурхондарё)
    3-ўрин: Мардон Камолов (Хоразм)

    -91 кг:

    1-ўрин: Жамшиджон Абдуллаев (Фарғона)
    2-ўрин: Мирзоҳид Абдуллаев ("Динамо")
    3-ўрин: Санжар Турсунов (Тошкент вилояти)
    3-ўрин: Сардор Ёрмуҳаммедов (Бухоро)

    +91 кг:

    1-ўрин: Улуғбек Мубинов (Бухоро)
    2-ўрин: Лазизбек Муллажонов (Фарғона)
    3-ўрин: Жамшид Худойбергенов (Хоразм)
    3-ўрин: Саидазимхон Мадаминов ("Динамо")

    Ўзбекистон бокс федерацияси матбуот хизмати
    

    Бокс тарихи

    Боксни ривожлантириш қўллаб - қувватлаш жамғармаси

    Ҳалқаро Бокс Уюшмаси

    Боксни қаерда ўрганса бўлади

    Ўзбекистон боксни ривожлантириш қўллаб - қувватлаш жамғармаси ёрдамида

    Сайтни яратиш Brand.uz